Heb jij wel eens een salade gemaakt met boerenkool, oftewel ‘kale’? Wel héél hipster en fitgirl, hè? Ik besloot er toch maar eens voor te gaan. Kwam ik erachter dat het naast supergezond ook nog eens superlekker is! En ja, als je dan tóch bezig bent.. dan maar eens helemaal vegan, natural en überverantwoord met onder meer spelt en bonen. Het beviel me eigenlijk wel! Even compenseren voor die Chunky Monkey tosti van afgelopen weekend 😉
Ingrediënten (2-3 pers)
- 200 gr spelt
- 200 gr gesneden boerenkool, in zak
- 100 gr granaatappelpitjes
- 1 avocado
- 1 limoen
- 1 blikje kidneybonen (à 400 gr)
- 50 gr amandelen
- baharat-kruiden
Bereiding
- Kook de spelt volgens de verpakking, giet hem af en laat even afkoelen.
- Giet de kidneybonen af, spoel ze even in een vergiet en roer ze door de spelt. Maak het mengsel op smaak met een flinke eetlepel baharat-kruiden en versgemalen peper en zout.
- Doe de gesneden boerenkool in een ondiepe, flinke kom en doe er een flinke scheut olijfolie bij en het sap van 1 limoen. Kneed de boerenkool ongeveer 2 minuten met je handen totdat hij zacht wordt.
- Bak de amandelen 3 minuten in een pannetje, doe er dan een klein klontje boter bij en bak nog 3 minuten. Doe ze daarna bij de boerenkool.
- Roer het spelt-bonen-mengsel ook door de boerenkool.
- Voeg ook de granaatappelpitjes toe.
- Snijd de avocado in blokjes en strooi hem over de salade. Even doorhusselen en SMULLEN maar!