Dames en heren, jongens en meisjes. Ik héb me nu toch een fijn gerechtje voor jullie! Bereid je voor op een smaakbommetje, met onder meer kip, kersen, kerrie, gember en bladerdeeg. I know, klinkt exotisch, maar de smaken passen briljant bij elkaar. Waar de naam ‘kip in de hoed’ vandaan komt? Ik heb werkelijk geen idee. Ik heb geen hoed gezien tijdens de bereiding. Maar dámn, dit is lekker!
Ingrediënten (2-3 pers)
- 300 gr kipfiletblokjes
- 6 bolletjes stemgember (uit een potje)
- 8 plakjes bladerdeeg
- 350 gr kersen zonder pit (pot)
- teentje knoflook
- 200 ml crème fraiche
- 50 gr milde geraspte kaas
- kerriepoeder
- sambal
- paneermeel
- scheutje melk
- springvorm
- bakpapier
Bereiding
- Leg de plakjes bladerdeeg uit om ze te laten ontdooien.
- Bak de kip gaar in een koekenpan met wat olijfolie, peper en zout.
- Snijd de knoflook en de stemgember in minikleine stukjes en voeg die bij de kip zodra die gaar is.
- Giet de kersen af en doe die ook bij het mengsel.
- Doe er 2-3 eetlepels kerriepoeder bij, 1 theelepel sambal en het bekertje creme fraiche, zet het vuur uit en roer goed door.
- Verwarm de oven voor op 200 graden.
- Pak de springvorm en smeer de zijkanten in met wat olie of boter. Knip daarna het bakpapier zo dat je de bodem ermee kan bedekken.
- Maak van 4 blaadjes bladerdeeg een bodem; ‘lijm’ met je vingers de 4 plakken aan elkaar tot een gladde bodem. Prik gaatjes in het deeg en bestrooi het daarna met een laag paneermeel.
- Schep het kipmengsel op de deegbodem en hou de zijkanten vrij.
- Strooi de geraspte kaas over het kipmengsel. Vouw de zijkanten van het deeg terug over het mengsel.
- ’Lijm’ de andere 4 plakken bladerdeeg precies zo aan elkaar als je met de bodem hebt gedaan en maak zo een soort deksel voor je kiptaart. Leg het ‘deksel’ bovenop de taart en zorg dat de bovenkant van het deeg het bodemdeeg overlapt. Druk de zijkanten aan met je vingers.
- Bestrijk de bovenkant van het deeg met een scheutje melk.
- Bak de kiptaart 35 minuten af op 200 graden in oven.
- Aansnijden en SMULLEN maar!
De sambal staat nog op mijn aanrecht! Moest dat ergens doorheen?
Wat stom Liesbeth, helemaal de spice vergeten! Ik heb het recept aangepast, nu weet je hoeveel sambal erin moet en wanneer. Zonder sambal is het trouwens ook erg lekker 😉