Vanmiddag had ik vrij, dus kon ik even lekker los in de keuken. Ik had enorm veel zin in pulled chicken en een hamburger, dus dat werd combi numero uno. En wat eet je daar dan bij? Zoete aardappel frietjes! Omdat mijn oven niet geweldig is, bakte ik ze op in de pan. Niet heel knapperig, maar wel superyummy én snel klaar!
Ingrediënten (2 pers)
- 350 gr kipfilet (haasjes of blokjes)
- 2 verse Italiaanse bollen (broodafdeling)
- 1 avocado
- 1 kleine rode ui
- 1 tomaat
- 400-450 gr zoete aardappel
- paprikapoeder
- komijnpoeder
- tijm
- baharat-kruiden
- honing
- zonnebloemolie
Bereiding
Voor de zoete aardappel frietjes:
- Schil de zoete aardappels en snijd er rechte frieten van van 0.5-1 cm dik.
- Leg de frieten in een grote kom en besprenkel ze met zonnebloemolie. Voeg een eetlepel paprikapoeder en 1/2 eetlepel komijnpoeder toe en hussel de frieten even goed door dit mengsel.
- Verhit een koekenpan (meer olie is niet nodig) en bak de frieten 5-10 minuten, tot ze mooi goudbruin geworden zijn. Uit laten lekken op wat keukenpapier, serveren met flink wat versgemalen zeezout en mayo en klaar is kees!
Voor de pulled chicken burgers:
- Breng een liter water aan de kook en maak daar een lekker sterke bouillon van met kippenbouillontabletten.
- Voeg de kipfilet toe en laat deze een kwartier lang meekoken.
- Haal de kipfilet uit de bouillon en leg het op een grote snijplank; trek met vork en mes de kip uit elkaar in kleine draderige stukjes.
- Verhit een koekenpan en bak daarin de pulled chicken nog 5-10 minuutjes op. Voeg 1 eetlepel baharat, de blaadjes van 2 takjes tijm toe en een kneepje honing (naar smaak).
- Snijd de avocado in kleine stukjes en prak die tot een dikke spread in een kommetje.
- Snipper het uitje en snijd de tomaat zo klein als je kan. Roer ze door elkaar tot een frisse tomatensalsa.
- Snijd de Italiaanse bollen doormidden, besmeer de onderste helft met avocadospread en doe hier wat peper en zout op.
- Beleg je broodjes verder: verdeel de pulled chicken over de broodjes en maak ze af met wat frisse tomaat-ui-salsa. Bovenste helft erop en SMULLEN maar!