Zomers weer betekent zomers eten! Daarom maakte ik dit weekend deze heerlijke salade met kip en kersen. Ideaal, want kersen zijn op dit moment helemaal in het seizoen en dus overal in de aanbieding. En ze smáken lekker! Echt om verliefd op te worden. Denk daarbij lekker zoutige gerookte kip, romige buffelmozzarella, frisse kropsla, knapperige paprika en amandelen. Stokbroodje erbij, en je zomerse maaltijd is compleet. En bonus: zweten boven een té warm gasfornuis is er ook niet bij 😉
Ingrediënten (2-3 pers)
- 1/2 kropsla
- 300 gr kersen
- 1/2 gele paprika
- 1/2 avocado
- 200-250 gr gerookte kip
- 1 bol (buffel)mozzarella
- 20-25 blaadjes verse munt
- handje amandelen
Bereiding
- Was de slabladeren, droog ze af, snij ze in dunne repen en leg ze op de bodem van een grote schaal.
- Snijd de gele paprika in flinterdunne plakjes en voeg die toe aan de salade.
- Snipper de blaadjes munt en roer die ook door de sla.
- Maak de kersen schoon; haal de stokjes eraf, halveer de kersen en haal de pit eruit. Voeg ze daarna bij de salade.
- Bak de amandelen 3 minuten aan in een koekenpannetje; voeg een klontje boter of een scheutje olijfolie toe en een flinke snuf zout en bak nog eens 3 minuten. Voeg de amandelen daarna toe aan de salade.
- Snijd de halve avocado in blokjes en roer die door de salade.
- Snijd tot slot de gerookte kip en de buffelmozzarella in dunne plakken en leg die bovenop de salade. Scheutje olijfolie erover en SMULLEN maar!
